Velikost písma

Ostatní informace

CO MŮŽE UDĚLAT KAŽDÝ Z NÁS

 

ü Často si myjte ruce vodou a mýdlem, a to zejména po použití toalety, před přípravou pokrmů a jejich konzumací, po smrkání, kašlání, kýchání, po návštěvě zdravotnického zařízení, po manipulaci s penězi, po příchodu domů z venku.

 

ü Nedotýkejte se očí, nosu a úst neumytýma rukama.

 

ü Vyhněte se úzkému kontaktu (do 2 m) s osobami, které mají příznaky respirační infekce.

 

ü Zůstaňte doma, pokud máte příznaky i mírné respirační infekce.

 

ü Při příznacích respirační infekce dodržujte respirační etiketu, tj. zakrývejte si ústa a nos při kašlání a kýchání papírovým kapesníkem, který po použití odhoďte do odpadu. Nemáte-li kapesník, použijte předloktí.

 

ü Pokud máte teplotu, kašel a potíže s dýcháním, zůstaňte doma a telefonicky kontaktujte svého praktického lékaře. Lékaři sdělte, zda jste v posledních 14 dnech před prvními příznaky onemocnění cestoval v oblasti s výskytem koronaviru nebo zda jste byl v kontaktu s nemocných koronavirem.

 

ü Nejsou důkazy o tom, že by chirurgické ústenky chránily zdravé osoby před infekcí. Ústenky jsou vhodné pro osoby, které mají příznaky respirační infekce k zamezení šíření na ostatní osoby.

 

Aktualizováno ke dni 28.2.2020

 

Krajská hygienická stanice Libereckého kraje se sídlem v Liberci Husova 64, 460 31 Liberec 1, P.O.Box 141, tel. 485 253 111, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

Podívejte se na přehled dění v obci v roce 2019. V tiskové podobě je zdarma k dispozici na obecním úřadě.

 

 

Obec Hlavice oznamuje,

proběhne

SBĚR VYSLOUŽILÉHO ELEKTROZAŘÍZENÍ

5.9.-15.9.2019

- drobné spotřebiče(mobilní telefony, fény, kamery, kávovary,topinkovače…) a vysloužilé baterie lze odložit do boxu na chodbě Obecního úřadu Hlavice a to celoročně

- velké spotřebiče (pračky, myčky, mrazáky, bojlery, el.sekačky, el.křovinořezy …)lze odložit pouze v daném termínu za budovu hospody ke kotelně

Děkujeme, že třídíte.

 

 

Naše obec se zapojila do projektu Zelená obec a umožňuje svým obyvatelům zbavit se pohodlně a ekologickým způsobem vysloužilých drobných elektrospotřebičů a baterií, čímž rozšiřuje svoje aktivity v oblasti ochrany životního prostředí.

Vysloužilé elektrospotřebiče z domácností a baterie mohou obyvatelé jednoduše odkládat do sběrného boxu, který je umístěn na obecním úřadě. Projekt naší obci také umožňuje bezplatnou ekologickou likvidaci objemného obecního elektroodpadu.

Cílem projektu Zelená obec je ochrana životního prostředí zabezpečením zpětného odběru a efektivní recyklace nepotřebných elektrozařízení. Ta obsahují mnohé nebezpečné látky, jako je například rtuť, olovo, kadmium či bromované zpomalovače hoření, ale také velké množství recyklovatelných a znovu využitelných materiálů.

Iniciátorem projektu je společnost REMA Systém a.s., která zajišťuje organizaci sběru, třídění, recyklaci a nakládání s elektroodpadem v celé České republice.

 

Administrátor: Zdeněk Mikeš