Velikost písma

Ostatní informace

Příkladná Zelená obec Hlavice: recyklací odevzdaného elektrozařízení občané v roce 2019 ušetřili práci celkem 34 stromům

Obec Hlavice, červen 2020

 

V roce 2019 obyvatelé obce Hlavice zajistili sběr vysloužilého elektrozařízení v přepočtu 6 kg/obyvatele. Pro porovnání, v roce 2018 průměrný občan České republiky k recyklaci odevzdal 8,8 kg vysloužilého elektra. Recyklací odevzdaného elektrozařízení obec Hlavice přispěla ke zlepšení životního prostředí snížením produkce CO2 ekvivalentně o 1017 kg. Takové množství uhlíku by muselo v průběhu jednoho roku absorbovat a přeměnit na kyslík celkem 34 stromů. Za svoje úsilí Hlavice obdržela certifikát Příkladná Zelená obec 2019.

Číst dál: Obec Hlavice je příkladná zelená obec 2019

Obec Hlavice oznamuje, že

na PODZIM 2020 opět proběhne

SBĚR VYSLOUŽILÉHO ELEKTROZAŘÍZENÍ

 

- drobné spotřebiče(mobilní telefony, fény, kamery, kávovary, topinkovače…) a vysloužilé baterie lze odložit do boxu na chodbě Obecního úřadu Hlavice a to celoročně

- velké spotřebiče (pračky, myčky, mrazáky, bojlery, el. sekačky, el. křovinořezy …) lze odložit pouze v daném termínu za budovu hospody ke kotelně

Děkujeme, že třídíte.

 

 

Podívejte se na přehled dění v obci v roce 2019. V tiskové podobě je zdarma k dispozici na obecním úřadě.

 

 

 

Naše obec se zapojila do projektu Zelená obec a umožňuje svým obyvatelům zbavit se pohodlně a ekologickým způsobem vysloužilých drobných elektrospotřebičů a baterií, čímž rozšiřuje svoje aktivity v oblasti ochrany životního prostředí.

Vysloužilé elektrospotřebiče z domácností a baterie mohou obyvatelé jednoduše odkládat do sběrného boxu, který je umístěn na obecním úřadě. Projekt naší obci také umožňuje bezplatnou ekologickou likvidaci objemného obecního elektroodpadu.

Cílem projektu Zelená obec je ochrana životního prostředí zabezpečením zpětného odběru a efektivní recyklace nepotřebných elektrozařízení. Ta obsahují mnohé nebezpečné látky, jako je například rtuť, olovo, kadmium či bromované zpomalovače hoření, ale také velké množství recyklovatelných a znovu využitelných materiálů.

Iniciátorem projektu je společnost REMA Systém a.s., která zajišťuje organizaci sběru, třídění, recyklaci a nakládání s elektroodpadem v celé České republice.

 

Administrátor: Zdeněk Mikeš