Velikost písma

Ostatní informace

Podívejte se na přehled dění v obci v roce 2019. V tiskové podobě je zdarma k dispozici na obecním úřadě.

 

 

Obec Hlavice oznamuje,

proběhne

SBĚR VYSLOUŽILÉHO ELEKTROZAŘÍZENÍ

5.9.-15.9.2019

- drobné spotřebiče(mobilní telefony, fény, kamery, kávovary,topinkovače…) a vysloužilé baterie lze odložit do boxu na chodbě Obecního úřadu Hlavice a to celoročně

- velké spotřebiče (pračky, myčky, mrazáky, bojlery, el.sekačky, el.křovinořezy …)lze odložit pouze v daném termínu za budovu hospody ke kotelně

Děkujeme, že třídíte.

 

 

Naše obec se zapojila do projektu Zelená obec a umožňuje svým obyvatelům zbavit se pohodlně a ekologickým způsobem vysloužilých drobných elektrospotřebičů a baterií, čímž rozšiřuje svoje aktivity v oblasti ochrany životního prostředí.

Vysloužilé elektrospotřebiče z domácností a baterie mohou obyvatelé jednoduše odkládat do sběrného boxu, který je umístěn na obecním úřadě. Projekt naší obci také umožňuje bezplatnou ekologickou likvidaci objemného obecního elektroodpadu.

Cílem projektu Zelená obec je ochrana životního prostředí zabezpečením zpětného odběru a efektivní recyklace nepotřebných elektrozařízení. Ta obsahují mnohé nebezpečné látky, jako je například rtuť, olovo, kadmium či bromované zpomalovače hoření, ale také velké množství recyklovatelných a znovu využitelných materiálů.

Iniciátorem projektu je společnost REMA Systém a.s., která zajišťuje organizaci sběru, třídění, recyklaci a nakládání s elektroodpadem v celé České republice.

 

 

 

 

 

 

 

Administrátor: Zdeněk Mikeš